Ratujmy polskie rysie

Obecnie w Polsce żyje około 200 rysi. Dlatego od 2007r WWF działa na rzecz aktywnej ochrony rysia i prowadzi projekt jego reintrodukcji w mazurskich lasach. Firma DOBRYREMONT aktywnie udziela wsparcia działaniom WWF.

Ratujmy rysie

Dlaczego ryś potrzebuje Twojej pomocy?

Coraz gęstsza sieć dróg przecinających lasy i rosnąca presja ze strony człowieka powodują, że rysiom żyje się coraz trudniej. Obecnie naukowcy mówią o 8 tysiącach rysi, zamieszkujących kontynent europejski. Jednak w Polsce występuje zaledwie 200 osobników, w tym około 40 w Polsce północno-wschodniej. To za mało, aby ryś nizinny mógł przetrwać w naszym kraju bez pomocy człowieka. Od 1995r ryś jest objęty ochroną gatunkową i jest wpisany do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt.

Teraz wystarczy, że na każdej z trzech stron (adresy poniżej) klikniesz w baner reklamowy i już stajesz się automatycznie osobą o wielkim sercu. Tak niewiele potrzeba aby uczynić tak wiele.

Całkowity dochód z kliknięć w reklamy przeznaczony będzie w pierwszej kolejności na opłatę za utrzymanie stron na serwerach a cała pozostała nadwyżka zostanie przekazana jako darowizna dla WWF dla ratowania rysi w Polsce, także im więcej kliknięć tym większe środki zostaną przekazane na ten szczytny cel. Firma DOBRYREMONT aktywnie wspiera działania WWF między innymi poprzez akcję wykupywania pikseli na stronie Piksele dla rysia (aktualnie strona nieaktywna) oraz indywidualne darowizny finansowe.

Oto strony, na których znajdują się banery z reklamami do kliknięcia:

Wystarczy po jednym kliknięciu w reklamę na dobę na każdej ze stron (czyli trzy kliknięcia dziennie), częstsze klikanie nie ma sensu ponieważ system zalicza i tak jeden klik na dobę na każdej stronie z jednego komputera (z jednego numeru IP). Kliknięcia w reklamy są całkowicie bezpieczne ponieważ wydawcą reklam jest firma Google więc nie ma możliwości aby w danej reklamie znajdowały się wirusy lub inne złośliwe oprogramowanie. Jeśli z jakichś powodów w Twojej przeglądarce reklamy się nie wyświetlają to zapewne masz zainstalowany i włączony program blokujący wyświetlanie reklam np. AdBlock, AdFender, Ad Muncher itp. ewentualnie w Twoim programie antywirusowym jest opcja blokowania reklam. Wystarczy, że na chwilę wyłączysz te programy lub adresy tych czterech stron dodasz do wyjątków, odświeżysz stronę a reklamy się pojawią.

Dwa rysie
Mama rysiaJeśli zastanawiasz się co WWF Polska wykonuje w zakresie ochrony rysia w Polsce oraz chciałbyś coś więcej dowiedzieć się o rysiach to zapraszam do odwiedzenia stron: